Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov

V dobe, kedy nás valcuje fotenie samých seba viac ako kedykoľvek predtým, chce človek vyzerať čo najlepšie. Samozrejme, druhotnými pohnútkami na získanie krásneho úsmevu je pôsobiť príjemne usmev plny bielych zubova nerušivo pri osobnej komunikácii, ktorá sa čím ďalej, tým viac posúva do úzadia. Stále však sú povolania, v ktorých ľudia musia prezentovať prípadne reprezentovať firmu, spoločnosť, štát či iný druh inštitúcie. Komunikantovi na vážnosti pridáva aj to, ako sa o seba stará. Nejedny oči sa totiž sústredia práve na to, v akom stave je váš chrup.

Mať biele zuby je dnes skôr privilégium ako samozrejmosť a to hlavne kvôli nezdravému životnému štýlu. O ich vybielenie sa ale môže postarať hneď niekoľko metód. Nemusíte ihneď vyhľadávať drahého odborníka, pretože procedúru si môžete vykonať aj doma. Dnes si povieme o jednej z najlepších a najosvedčenejších metód – bieliace pásiky na domáce bielenie zubov.

Obľúbená metóda bielenia zubov

Na Slovensku sa zvykneme zaujímať o to, ako si vybieliť zuby, no len málokto sa do toho reálne pustí. Ako prvé siahame po metódach, ktoré nám prídu najbezpečnejšie a zároveň najlacnejšie, hoci výsledky po nich sú minimálne, ak vôbec nejaké. Rôzne zubné pasty, nite či ústne vody patria medzi lacnejšie verzie, no vo výsledku až také efektívne nie sú. Zmena zafarbenia sa zvykne dostaviť až po niekoľkých mesiacoch.

V zahraničí sú veľkým trendom v domácom bielení zubov práve bieliace pásiky, ktoré vám vedia zmeniť zafarbenie chrupu už do niekoľkých dní. Pričom prvé zmeny môžete pozorovať už po prvej aplikácii. Postupne sa tento spôsob presadzuje aj u nás a bieliace pásiky ponúka nielen lekáreň a internet, ale aj väčšie supermarkety. Na čo si dať pri výbere produktu pozor, vám povieme nižšie.

Bezpečnosť je prvoradá

Určite by ste si nechceli skrášľovaním seba privodiť viac škody ako úžitku. Pri rôznych neoverených spôsoboch domáceho bielenia zubov a nerešpektovaním používania hrozí, že si poškodíte zubnú sklovinu alebo chrup ako taký. Či už ide o bieliace pásiky alebo iné metódy, pomocou ktorých dosiahnete belšie zuby, dbajte na niekoľko pravidiel. V prvom rade je dôležité si overiť, či bol produkt testovaný. Netreba sa pri tom sústrediť len na to, čo píše výrobca na obale, nakoľko tým môže zákazníka zavádzať. Preto je lepšie možno investovať trošku viac, napríklad aj do bieliacich pásikov resp. do overeného predajcu a výrobcu. Zuby sú veľmi citlivou záležitosťou a určite by ste za ich opravu kvôli nevhodnému prípravku nechceli vyhodiť viac eur ako za trošku drahší, ale o to bezpečnejší produkt.

Bieliace pásiky a ich bezpečnosť si viete overiť aj na internete. Buď na stránke výrobcu alebo sa budete sústrediť na recenzie skutočných používateľov. Na základe nich sa totiž viete najlepšie rozhodnúť, prípadne sa varovať pred kúpou neúčinného alebo nebezpečného produktu. Najnebezpečnejšie je kupovať si prípravky na domáce bielenie zubov, v rámci nich aj bieliace pásiky, ktoré fungujú na báze peroxidu vodíka. Ten je veľmi agresívny a jeden chybný krok vám môže narušiť celý chrup a zubnú sklovinu. Preto si vyberajte len taký produkt na domáce použitie, ktorý obsahuje len minimum tejto zložky alebo nič z nej.

Ako bieliace pásiky na domáce bielenie zubov vlastne fungujú?

Nie je to náročné. Ich účinok ale závisí od toho, v akej podobe si ich kúpite. Môžete si ich totiž zakúpiť v profesionálnej sade, ktorá obsahuje okrem bieliacich pásikov na domáce bielenie aj iné prvky. Alebo potom len čisto bieliace pásiky, ktorých účinok nemusí byť tak rýchly a viditeľný.

Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov, ktoré sa nachádzajú v profesionálnej sade vám viditeľný výsledok prinesú už po prvej aplikácii. Väčšinou sa nachádzajú buď v päť alebo sedemdňovej kúre. Do týchto dní sa môžu vaše zuby vybieliť až o 14 odtieňov, čo vám nezabezpečí žiadna bezpečná metóda bielenia. Prvý deň je pritom potrebné prípravok aplikovať najdlhšie, maximálne však 25 minút. Každým ďalším dňom sa doba použitia skracuje. Na konci procedúry budete mať chrup ako nový. Váš úsmev bude ako nový, prejav naberie na vážnosti. Svet už je raz taký. Viac si dáme poradiť od človeka s udržiavaným, zdravým a bielym chrupom ako od človeka so zanedbaným a žltým chrupom. Do týždňa budete doslova ako znovuzrodený a dokonca aj s vyšším sebavedomím. animovany zubok s doktorom

Bieliace pásiky na domáce bielenie zubov vedia odstrániť zažltnutie, fľaky na zuboch, ale aj sivé miesta. Profesionálna sada obsahuje okrem nich aj predprípravný sprej, bieliaci gél, náustok a minilampu. Náustok si je pred prvým použitím potrebné prispôsobiť. Je to jednoduché, stačí si ho len priložiť na váš chrup. Náustok sa sám prispôsobí. Pred aplikáciou bieliacich pásikov na zuby si chrup dôkladne vyčistíte. Nečistoty totiž môžu ovplyvniť pôsobenie prípravku a zanechať na chrupe škvrny, čo by ste určite nechceli. Následne si na bieliace pásiky nastriekajte predprípravný sprej a šúchajte nimi po chrupe. Do náustku si nalejte trošku gél, pripojte k nemu lampičku a vložte na chrup. Necháte pôsobiť vopred určený čas a potom si ho zložíte. Chrup a náustok opláchnite.

Aby ste si váš pokrok v domácom bielení zubov pomocou bieliacich pásikov mohli porovnávať, v balení je k dispozícii aj vzorkovnica odtieňov. Jednoducho si teda môžete sledovať vaše postupné bielenie a pozitívny účinok už po prvom použití.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *