Nadmerné vypadávanie vlasov zastavíte prípravkami a vitamínmi

Padanie vlasov je bežným fyziologickým javom. Podobne ako odumierajú a obnovujú sa bunky pokožky, tak sa obnovujú aj vlasové folikuly. Horší prípad ale predstavuje nadmerné vypadávanie vlasov, ktoré smutna zena a jej riedke vlasyvedie nielen k rednutiu a ich oslabeniu, ale aj tvorbe plešiny, kútov na hlave či k obnažovaniu pokožky hlavy. Takéto záležitosti nie sú príjemné ani pre ženy, ani pre mužov. Riešením a včasným podchytením problému ale môžete tento problém minimalizovať. Stačí sa len pozorovať a v prípade nutnosti si zakúpiť nejaké vitamíny prípadne iné prípravky proti vypadávaniu vlasov. V niektorých prípadoch je lepšie sa obrátiť na odborné vyšetrenie u lekára, nakoľko niekedy môže ísť o symptóm signalizujúci nejaké ochorenie.

Horšie sa prejavuje u mužov

Vypadávanie vlasov je problém, ktorý sa vyskytuje u oboch pohlaví, pričom najviac si ho „užijú“ práve muži. Rednutie však straší aj ženy, hlavne po estetickej stránke. U nich však tvorba plešiny alebo kútov na hlave nehrozí. V najhoršom prípade môže vaša vlasová pokrývka hlavy zrednúť natoľko, že pokožka hlavy bude jasne viditeľná a lesklá. Ako sme už uviedli, veľmi dôležité je všímať si seba samého resp. seba samú, pretože ak dôjde k odumretiu vlasových folikulov, zastaviť vypadávanie vlasov a obnoviť ich na mieste, kde vypadli, bude nemožné.

Čo môže za nadmerné vypadávanie vlasov?

Je množstvo príčin, ktoré môžu za tento typ problému. O to horšie je, ak sa skombinuje niekoľko z nich, čo pre vás nepredstavuje nič dobré po celkovej zdravotnej stránke, nielen čo sa vlasových folikulov týka. Jednou z najčastejších príčin je zlé stravovanie. Mnohokrát investujeme do rýchleho občerstvenia alebo polotovarov, ktoré nám nedodajú dostatok vitamínov a živín. Takisto zabúdame na prísun zdravých prírodných vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. Na vypadávaní vlasov sa podieľa aj nepravidelné a nevyvážené stravovanie a slabý pitný režim. Podobne ako korienky rastlín, tak aj vlasové folikuly potrebujú vlahu. Tu zabezpečíte dostatočným pitným režimom prípadne špeciálnymi prípravkami na zvlhčenie pokožky hlavy.

Nadmerné vypadávanie vlasov spôsobuje aj zlé psychické rozpoloženie a permanentný stres. Tieto faktory totižto v tele vylučujú hormóny, ktoré vedia rozladiť celý organizmus, čo vplýva aj na kvalitu pokožky a vašej vlasovej pokrývky hlavy. Pokiaľ máte stresujúce zamestnanie, určite je pre vás lepšie nájsť si prácu, ktorá vás bude psychicky menej vyčerpávať.

Nadmerné vypadávanie vlasov však môžete mať zakorenené aj vo vašich génoch. To znamená, že ste ho mohli zdediť po vašich predkoch. Ak už teraz vidíte, že vaši rodičia majú podobný problém, je vhodné sa začať viac starať o pokožku vašej hlavy. Mali by ste ju čo najmenej zaťažovať. Totiž aj časté farbenie, fénovanie, žehlenie, kulmovanie či nešetrné česanie často vedie k rýchlemu padaniu a k znehodnoteniu kvality vlasov.

Určite si nikto neželá, aby bolo nadmerné vypadávanie vlasov dôsledkom nejakej choroby. Bohužiaľ, aj to sa stáva. Nielenže tento problém môže symbolizovať nedostatok vitamínov (najčastejšie zinok, železo a horčík), no predstavuje aj vážnejšie problémy. Poruchy štítnej žľazy, pankreasu, hormonálne poruchy, vyskytuje sa aj u ľudí postupujúcich chemoterapiu atď.

Rôzne prípravky proti nadmernému vypadávaniu vlasov

Krásne, dlhé a zdravé vlasy chce mať každá žena. Naopak, muži po dlhej pokrývke hlavy až tak netúžia. Okopisto im stačí, ak sa im nezačne tvoriť na hlave plešina alebo kúty po bokoch. Dostatočná starostlivosť je ale prvým krokom k tomu, aby ste boli s vašou korunou krásy spokojný. Určite je dôležité popracovať aj na zistení príčiny, ktorá spôsobila nadmerné vypadávanie vlasov, pretože jedine tak ho môžete zastaviť úplne. Najviac zvykne zaberať kombinácia vitamínov obsiahnutých v strave s používaním prípravkov proti tejto nepríjemnosti. huste vlasy cernosky

Na trhu máte skutočne veľa výrobcov a rôznych produktov, ktoré vám sľubujú zlepšenie a skvalitnenie vašej hrivy. Nie každý svoj sľub ale dokáže splniť. Preto je veľmi dôležité, aby ste sa nesústredili ani tak na cenu prípravku, ale skôr na pozitívne ohlasy. Recenzie na rôzne prípravky a vitamíny proti vypadávaniu vlasov môžete nájsť aj na internete, kde sa o nich s vami podieľajú skutoční užívatelia. Takto viete, že zbytočne nevyhodíte kvantum eur za niečo, čo vám možno nepomôže. Ak je ale dôvodom nadmerného padania vlasov choroba, lekár vám predpíše špeciálne lieky.

Rôzne prípravky môžete nájsť v podobe tabletiek, výživových doplnkov, šampónu, masky, sprejov, balzamov, zábalov, kondicionérov atď. Takže vyberať si môžete aj na základe toho, čo vám je príjemnejšie na používanie. Najlepšie sú také prípravky proti vypadávaniu vlasov, ktoré zvláčňujú pokožku hlavy, čím zabezpečujú výživu pre vlasové folikuly. A rovnako také, ktoré sú vyrobené na prírodnej báze, ktoré dodajú vlasom a vašej pokožke dostatok vitamínov, čím sa výrazne zlepší aj ich kvalita.

Ako ináč zastaviť nadmerné vypadávanie vlasov?

Padanie môžete zastaviť aj veľmi jemnými masážami pokožky hlavy. Skutočne je dôležité, aby boli jemné a vykonávané s citom, pretože v opačnom prípade môžete vypadávanie len urýchliť. Ďalšou zásadou je vzdať sa používania horúceho vzduchu či horúcich výrobkov, akými sú fén, žehlička či kulma. Vsaďte na prirodzené vysušenie alebo na sušenie chladným vzduchom. Vyhnite sa farbeniu a násilnému česaniu.

Nadmernému vypadávaniu vlasov sa venujú aj rôzne estetické štúdia, ktoré dokážu vaše čiastočne odumreté vlasové folikuly opäť prebrať k životu. Najčastejšie vám ponúkajú prekrvenie pokožky hlavy laserom či elektrostimuláciu. Existujú však aj injekcie, ktoré vám vpichnú priamo do pokožky hlavy. Tie majú opäť za cieľ vzkriesiť vaše unavené a nevyživené vlasové folikuly. Ak už ale sú úplne odumreté, pravdepodobne žiadna z týchto metód nezaberie. Zastaviť môžete vypadávanie vlasov, ktoré vám ostali, no len zriedkakedy sa podarí obnoviť tie, ktoré už úplne vypadli. V takom prípade si môžete zvoliť buď nastrelenie vlasov alebo nosenie príčesku, tupé či parochne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *